Repertuar Kina

Bip

Scena dla Malucha

 

Blisko 500 przedszkolaków zaprezentowało się na scenie MGOK w dniach 17-18 maja b.r. podczas IV edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Przedszkoli „Scena dla malucha”. Prezentacjom przyświecało hasło: „Przedszkolaki dla Niepodległej”.

Tegoroczna edycja „Sceny dla malucha” upłynęła pod znakiem rekordowej frekwencji. Podzielone na dwa dni pokazy talentów artystycznych przedszkolaków zgromadziły blisko pół tysiąca uczestników ze wszystkich przedszkoli i szkół z terenu gminy Sędziszów Małopolski. Pierwszego dnia, w czwartek, 17 maja, zaprezentowało się 11 grup dzieci trzy- i czteroletnich. Nazajutrz dom kultury opanowało 12 grup pięcio- i sześciolatków.

Dzieci, pod okiem pań przedszkolanek, przygotowały prezentacje nawiązujące do przypadającej w bieżącym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Były więc montaże słowno-muzyczne, piosenki patriotyczne i wojskowe oraz tańce narodowe i ludowe.

Występy oklaskiwali licznie zgromadzeni rodzice, a także Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć.

Artystycznym pokazom towarzyszyła wystawa prac plastycznych pod hasłem „Pocztówka dla Niepodległej”, na którą złożyły się prace przygotowane przez dzieci ich opiekunki.

Wszystkie uczestniczące w przeglądzie grupy otrzymały upominki ufundowane przez MGOK w Sędziszowie Młp. oraz Stowarzyszenie Dziedzictwa Filtracji i Motoryzacji w Sędziszowie Młp., ponadto uczestnicy zostali obdarowani słodyczami zakupionymi przez Burmistrza Bogusława Kmiecia.

Wioletta Czapka

Back to Top