Partnerzy Dino TOP Festiwal 2019

Dino Top Festiwal

Partnerzy Dino TOP Festiwal 2019

ZPiT Rochy

Blues

Paka Sędzisza

Sędziszek

Skoczek

Kino Jedność

64 OKR

Bip

Piknik integracyjny Rochów

Dwie grupy dziecięce i grupa młodzieżowa wraz ze swoimi rodzicami, czyli  ok.140 osób bawiło się 16 czerwca  2019 roku podczas rodzinnego pikniku Rochów. Był to Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca w jednym. Na małym boisku MOSiR w Sędziszowie, udostępnionym nieodpłatnie przez dyrektora , pana Marka Antosza, odbyły się gry i zabawy prowadzone przez animatorów firmy Art. Music Media , skoki na „dmuchańcach” i różnego rodzajukonkursy.  Przy dobrej muzyce i smacznym poczęstunku „rochowscy” rodzice mieli okazję do zabawy, rozmów i integracji.

Stowarzyszenie Folklorystyczne Rochy zorganizowało imprezę dzięki dotacji z projektu Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo 5 Gmin                    

Rochy dla Sędziszowian

ROCHY DLA SĘDZISZOWIAN

W przeddzień wyjazdu na festiwal do Albanii, w dniu 23 czerwca 2019 , Zespół Pieśni i Tańca Rochy dał duży koncert , który był podsumowaniem roku tanecznego, a jednocześnie prezentacją nowych układów tanecznych , które wzbogaciły repertuar zespołu. Widownię Sędziszowskiego Domu Kultury wypełnili rodzice, znajomi i sympatycy folkloru. Koncert wspaniale poprowadziła pani Małgorzata Hołowińska , dyrektorka WDK w Rzeszowie i kierownik tamtejszego zespołu Bandoska, która po koncercie gratulowała sędziszowianom tak dobrego zespołu, jakim są Rochy. Imprezie towarzyszyły stoiska z przysmakami i regionalnymi potrawami przygotowanymi przez trzy koła gospodyń oraz  stoisko Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo 5 Gmin, która  ją dofinansowała.

 

GRUPA OBRZĘDOWA ROCHY NA PODIUM XXXI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „LUDOWE OBRZĘDY I ZWYCZAJE”

Jury konkursu doceniło sędziszowskie Rochy i przyznało grupie obrzędowej III nagrodę oraz nominację do Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej. W konkursie wystartowało 17 autentycznych zespołów obrzędowych z całego Podkarpacia. Grand Prix wywalczył Zespół Regionalny „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego.

DYPLOM

Grand Prix dla Rochów

W X jubileuszowym konkursie zespołów pieśni i tańca "O Złoty Gryf", który odbył się 31 marca w dębickim DK Mors wzięło udział ogółem 20 grup folklorystycznych dziecięcych i młodzieżowych z województw: podkarpackiego,, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego.Przyznano złote, srebrne i brązowe gryfy oraz dwie nagrody Grand Prix. Jedna z nich, Grand Prix w kategorii od 14-19 lat, wytańczona przez sędziszowskie Rochy zasili bogatą kolekcję trofeów naszego ośrodka kultury. Gratulacje!!!

 

Back to Top